Wykładowcy

jacek_garncarz_duze2

lek. wet. Jacek Garncarz

Ukończyłem studia na Wydziale Weterynaryjnym warszawskiej SGGW w 1991r.

W latach 1990-1997 byłem asystentem w Katedrze Chirurgii Małych Zwierząt Wydz. Wet. SGGW.
W latach 1996-1997 odbyłem staż z zakresu okulistyki weterynaryjnej w Royal Veterinary College University of London.

W 1998 założyłem Okulistyczną Przychodnię Weterynaryjną w Warszawie.

Jestem członkiem europejskich i światowych stowarzyszeń okulistów weterynaryjnych (ESVO, ISVO).
Byłem/jestem wykładowcą okulistyki weterynaryjnej na wydziałach weterynarii w Warszawie i Poznaniu, oraz wykładowcą okulistyki na Studiach Podyplomowych, a także na wielu kongresach, sympozjach, zjazdach, warsztatach…

Jestem autorem ponad 100 publikacji z zakresu okulistyki weterynaryjnej w różnych czasopismach branżowych i redaktorem naukowym polskiego wydania książki „Okulistyka weterynaryjna Slattera”.

Ale niewątpliwym zwieńczeniem mojej kariery w okulistyce weterynaryjnej jest zdanie w 2014 egzaminów specjalizacyjnych na ESE ECVO (Eye Scheme Examiner ECVO) i zostałem jako pierwszy i póki co jedyny lekarz z Polski wpisany na listę panelisów ECVO (European College of Veterinary Ophthalmologists) prestiżowego europejskiego koledżu okulistów weterynaryjnych. Od 2015 jestem też członkiem komisji ds chorób genetycznych oczu ECVO (HED Committee ECVO).

Oprócz okulistyki kocham swoją żonę Magdę i bliźniaki Jacka i Agatkę. Mam 3 psy, 2 koty i 2 żółwie…

Akumulatory ładują mi windsurfing i rajdy off-roadowe.

lechowski

prof. dr hab. n. wet. Roman Lechowski

specjalista chorób psów i kotów, kierownik Zakładu Chorób Wewnętrznych Małych Zwierząt SGGW w Warszawie, redaktor naczelny Weterynarii po Dyplomie. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych psów i kotów, a w szczególności endokrynologii, gastroenterologii, chorobach metabolicznych oraz chorobach układu wydalniczego. Jest autorem lub współautorem ponad 150 prac naukowych, popularnonaukowych, przeglądowych z zakresu chorób wewnętrznych, 4 podręczników, wykładowcą na licznych sympozjach, szkoleniach, konferencjach.

dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

Jest Absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM  w Olsztynie. Pracowała na Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką tej uczelni. Z wydziałem była związana do 2019 roku. W  2008 roku uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych. Obecnie pracuje w Weterynaryjnym Centrum Zdrowia „Lew” w Olsztynie . Jej zawodową pasją są urologia i nefrologia weterynaryjna. Od lat pogłębia swoja wiedzę w tej dziedzinie oraz prowadzi warsztaty i szkolenia dla lekarzy weterynarii dotyczące tego tematu. Zajmuje się również publikowaniem wiedzy weterynaryjnej z dziedziny urologii do pism weterynaryjnych, w tym zagranicznych.  Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach edukacyjnych krajowych i zagranicznych. Należy do Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz do European Society of Veterinary Nephrology and Urology (ESVNU). W przychodni zajmuję się również chirurgią miękką oraz badaniem ultrasonograficznym. Posiada tytuł Specjalisty chorób psów i kotów oraz Specjalisty radiologii zwierząt.

dr n. wet. Elżbieta Mikulska-Skupień

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie. W 2003 roku obroniła doktorat na Katedrze Epizootiologii rodzimego wydziału. W ramach dalszego rozwoju zawodowego ukończyła dwie specjalizacje uzyskując kolejno tytuł specjalisty chorób psów i kotów oraz specjalisty radiologii zwierząt.

Przez wiele lat pracowała jako adiunkt na Katedrze Chorób Zakaźnych UWM prowadząc między innymi zajęcia dla studentów z przedmiotu Choroby zakaźne psów i kotów. Od 2016 roku zajmuje się wyłącznie pracą kliniczną w Przychodni Weterynaryjnej Weterynaryjne Centrum Zdrowia „Lew” w Olsztynie. Jako lekarz klinicysta zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób zakaźnych oraz ustalaniem programów profilaktycznych psów i kotów. Jest również doświadczonym internistą, ze szczególnym zainteresowaniem podchodzącym do chorób onkologicznych oraz medycyny kotów. Uczestniczy w licznych kursach i konferencjach stale pogłębiając swoją wiedzę, ale również dzieląc się nią, jako ceniony wykładowca z dziedziny chorób zakaźnych psów i kotów i behawioru kotów.

Wielką jej pasją jest nauka o zachowaniu zwierząt, a w szczególności kotów. W 2012 r. ukończyła roczne studium w dziedzinie zaburzeń zachowania u kotów, zyskując tytuł zoopsychologa. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Etologicznego oraz Stowarzyszenia Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej.

dr n. wet. Agnieszka Wrzesińska

otrzymała dyplom lekarza weterynarii w 2008 r. na Wydziale  Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od 2009 r. należy do stowarzyszenia anestezjologów weterynaryjnych AVA (Association of Veterinary Anesthetists), europejskiego stowarzyszenia medycyny ratunkowej małych zwierząt EVECCS (European Veterinary Emergency and Critical Care Society) oraz międzynarodowej weterynaryjnej akademii terapii bólu IVAPM (International Veterinary Academy of Pain Management). W 2009 r. ukończyła kursy profilowe „Basic Principles of Anesthesia” oraz „Advanced Concepts in Veterinary Anesthesia” a w 2010 r. „Advanced Concpets in Pain Management” pod kierunkiem DVM Mary Ellen Goldberg z Florydy. Od 2010 roku prowadzi szkolenia oraz wykłady dla lekarzy weterynarii z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii. W 2016 r. obroniła pracę doktorską dotyczącą znieczulenia psów krótkoczaszkowych, uzyskując tytuł doktora nauk weterynaryjnych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Posiada 12-letnie doświadczenie w znieczulaniu małych zwierząt zarówno jako praktyk oraz wykładowca uniwersytecki. Jest autorką ponad 70 publikacji, w tym badań naukowych dotyczących anestezjologii, terapii bólu i intensywnej terapii. Obecnie pracuje w przychodni weterynaryjnej dla małych zwierząt w Warszawie jako anestezjolog oraz prowadzi zajęcia dla studentów anglojęzycznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW z anestezjologii i intensywnej terapii. Jej szczególne zainteresowania dotyczą znieczulenia zwierząt towarzyszących z problemami układu sercowo-krążeniowego i wadami układu oddechowego.

dr n. wet. Wojciech Hildebrand

W 1994 r. ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, na którym przez 20 lat pracował na Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów. W 2005 r. że obronił pracę doktorską z zakresu onkologii weterynaryjnej.  Od 4 lat współwłaściciel przychodni weterynaryjnej  we Wrocławiu. Od ponad 20 lat zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem  chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem chemioterapii.  Odbył staże w weterynaryjnych referencyjnych ośrodkach onkologicznych w Holandii, na Słowenii i w USA. Autor i współautor ponad 100 publikacji i doniesień naukowych, artykułów szkoleniowych i popularyzatorskich a także podręczników akademickich z zakresu diagnostyki i leczenia chorób wewnętrznych oraz, przede wszystkim onkologii weterynaryjnej. Na licznych szkoleniach i konferencjach propaguje wiedzę weterynaryjną z zakresu chorób psów i kotów. Przez 6 lat prowadził  zajęcia na stworzonym przez siebie fakultatywnym przedmiocie „Onkologia psów i kotów” dla studentów wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Onkologów Weterynaryjnych oraz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Redaktor naczelny czasopisma „Weterynaria w Praktyce”. Prezes Rady Dolnośląskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej  oraz członek Prezydium Rady Krajowej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej. Pomysłodawca i współorganizator Mistrzostw Polski Lekarzy Weterynarii w Narciarstwie Alpejskim oraz Samochodowych Rajdów Lekarzy Weterynarii „Vet off Road”.

lek. wet. Elwira Buczek

Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ukończyła w 2002 roku. Okulistyki małych zwierząt uczyła się pod okiem doktora Jacka Garncarza, z którym pracuje do dziś w Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób narządu wzroku psów, kotów oraz zwierząt egzotycznych. Od 2012 roku współpracuje z Przychodnią Weterynaryjna Szpitala Zwierząt Egzotycznych OAZA w Warszawie. Autorka artykułów i wykładów z zakresu okulistyki małych zwierząt.

lek. wet. Joanna Karaś-Tęcza

Jest absolwentką wydziału medycyny weterynaryjnej w Warszawie. Po ukończeniu studiów rozpoczęła prywatną praktykę w Warszawie. W 1996 r. zainspirowana wykładami prof. Z. Pomorskiego rozpoczęła podyplomowe studia z zakresu dermatologii weterynaryjnej w ramach szkoły luksemburskiej dla krajów Europy Wschodniej, a następnie studia podyplomowe w Wiedniu organizowane przez European School of Advanced Veterinary Studies, które ukończyła w 2004 roku. Tytuł specjalisty chorób psów i kotów uzyskała w 1999 r. Dbając o stałe podnoszenie kwalifikacji od 2000 roku uczestniczyła w wielu europejskich i światowych kongresach dermatologicznych oraz prawie we wszystkich warsztatach organizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Dermatologów Weterynaryjnych. Od 6 lat prowadzi w Warszawie Dermawet – jedyny w Polsce specjalistyczny gabinet dermatologii  i cytologii weterynaryjnej, w którym konsultowani są pacjenci z problemami dermatologicznymi i otologicznymi z całego kraju.

Od kilkunastu lat jest wykładowcą dermatologii weterynaryjnej Studium Specjalizacyjnego Chorób Psów i Kotów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.

Od wielu lat prowadzi wykłady na licznych konferencjach w kraju jak i zagranicą, m.in. w Budapeszcie, Chicago, Kijowie, Lwowie i Oslo.

Bierze udział w badaniach klinicznych nowych leków i preparatów dermatologicznych dla psów i kotów. Sama również opracowuje autorskie receptury leków dermatologicznych.

Prywatnie matka czwórki dzieci oraz dwóch psów i dwóch kotów. Jej pasje to angielskie ogrody bylinowe, muzyka fortepianowa i kuchnia włoska. Czas wolny, jeśli go znajdzie, najchętniej spędza w gronie przyjaciół.

lek. wet. Marta Misiak

Ukończyłam  studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Już na początku mojej edukacji zainteresowała  mnie okulistyka weterynaryjna i wiedziałam, że stanie się nie tylko moją pracą, ale też wielką pasją. Mimo upływu lat fascynacja nie mija, a z biegiem czasu odkrywam nowe zaskakujące  aspekty tej dziedziny medycyny. Zachwyca mnie złożoność budowy oraz funkcjonowania oczu psów i kotów oraz ilość zjawisk i chorób jakie mogą dotyczyć tak stosunkowo niewielkiej struktury organizmu. Jednocześnie wiem, że jest to wymagająca dziedzina, w której niezbędny jest ciągły rozwój i nauka, stąd moje liczne udziały w konferencjach i kongresach związanych z tą tematyką.

knoppek

lek. wet. Monika Knoppek

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierunku „Marketing strategiczny na rynku farmaceutycznym” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studium szkoły trenerów biznesu „Moderator” we Wrocławiu. Od 2004 roku związana z weterynaryjną branżą farmaceutyczną. Zdobywała doświadczenie w pracy na wielu stanowiskach zarówno w dziale handlowym, jak i w dziale marketingu w 3 międzynarodowych firmach farmaceutycznych: Vetoquinol Biowet, Boehringer Ingelheim, Zoetis. W tym czasie również współpracowała z wieloma agencjami reklamowymi i szkołami trenerów, m.in. z firmą KEREL przy projekcie związanym z merchandisingiem w weterynarii. Od dwóch lat, jako właściciel firmy Vet Optima, zajmuje się wspieraniem placówek weterynaryjnych w działaniach marketingowych, mających na celu ich rozwój i szybkie osiągnięcie zamierzonych celów. Prywatnie jej pasją jest jeździectwo i bieganie, którym poświęca cały swój wolny czas.

lek. wet. Natalia Kucharczyk

W 2010 roku uzyskała tytuł lekarza weterynarii, a w 2016 tytuł Specjalisty chorób psów i kotów. W styczniu tego roku zdała egzaminy na Panelistę ECVO. Jest współwłaścicielką Przychodni Weterynaryjnej Viva we Wrocławiu, gdzie zajmuje się okulistyką psów i kotów. Pasjonuje ją badanie siatkówki za pomocą elektroretinografu. Odbyła m.in. szkolenie z zakresu elektroretinografii (ERG) pod okiem prof. Rona Ofry’ego na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis (UC Davis School of Veterinary Medicine), a także miesięczny staż w klinice okulistycznej w Tel Avivie. Jest też członkiem europejskiego stowarzyszenia okulistów weterynaryjnych  ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology). W czerwcu 2012r. ukończyła kurs okulistyki weterynaryjnej – 10th Biannual William Magrane Basic Science Course in Veterinary and Comparative Ophthalmology w Raleigh, USA. Bierze udział w licznych stażach, szkoleniach i konferencjach w Polsce i za granicą. Prowadzi też badania naukowe z zakresu okulistyki psów i kotów.

Mateusz Godzic

Inżynier informatyki o specjalizacji projektowanie i multimedia.

Jako przedsiębiorca od 9 lat świadczy usługi podnoszące jakość w świecie Internetu, marketingu, reklamy oraz budowania rozpoznawalności marki. Doskonale obeznany w narzędziach zwiększających ruch i widoczność w Internecie. Swoje doświadczenie zdobywał, współtworząc projekty dla dużych firm m.in. takich jak Whitepress.pl czy Aplikuj.pl.

Od 2015 roku porusza się w przestrzeni marketingu medycznego – świadomy ograniczeń związanych z przepisami tworzy skuteczne kampanie, które są zgodne z obowiązującym prawem i przynoszą zamierzone efekty.

Prywatnie miłośnik Squasha, fotografii oraz podwójnego espresso.

organizator